English

Yönetim Seminerleri

[MA31] Dolaşarak Yönetim

Ön kayıt ve bilgi formu için tıklayınız

Sorularınız için: 0216 355 34 01

Nedir?
  • Bu yönetim ve iletişim tarzı, aktif olarak şirketin günlük hareketliliğinde var olması gereken yöneticiler için harika bir yöntemdir. Bu yaklaşımın iyi sonuçlar vermesi için, yöneticinin her gün çalışanlarıyla sahada veya mekanda (mağaza/ bayi/ ofis/ acenta ...vb) belirli bir zamanı geçirmeyi üstlenmeli ve istemelidir.
  • Bu yaklaşım, yöneticinin “stiliyle” uyumlu olmalıdır; zoraki veya rol yaparak bu yöntem, çalışanlar tarafından “komik” ve “yapay” bir davranış olarak alıgılanır; sonuçları da bekleneni veremez.
  • Bu şekilde, yönetici, doğal bir tavırla kurumun içerisinde “dolaşarak yönetirken” bilgi akışını, geri bildirimi sağlamak ve olumlu yorumlar yapıp motivatör bir ortam oluşturmak için fırsatlar kollar. Özellikle içerisinde birçok birimi barındıran kurumlarda çok etkin bir yöntemdir.
  • Bu yaklaşım, çalışanların doğrudan yöneticilerinle iletişim kurmalarını sağlar ve yüksek seviyede doğal ve yaratıcı bir sinerji oluşturur. Böylelikle, yönetici çalışanlarının performansını, dolayısıyla, işin verimliliğini artırır.
  • Güven ortamının oluşmasında büyük faydası olan bu yönetim stili, çalışanların yöneticiye (bilhassa Y jenerasyonu) ve kuruma bağlılığını artıran bir unsurdur.
  • Dolaşarak Yönetimde, yöneticilerin dikkat etmesi ve uygulaması gereken 12 temel kurallın yanı sıra, 3-G kavramını (Genba, Genbutsu ve Genjitsu) çok iyi algılayıp içselleştirmeleri gerekmektedir.
  • Yöneticiler bu yönetim tarzını uyguladıklarında geliştirecekleri yetkinlikler arasında sayabileceklerimiz: sürekli ve doğal iletişim kurma, durum analizi, motivatör ortam oluşturma, problem çözme, hızlı karar alma ve aldırma, çalışanlara koçluk yapma.
Süre
  • 2 gün
2021 yılı seminer takviminde yeraldığı tarihler
Bu seminer 2021 yılı seminer takvimi içerisinde yer almamaktadır. Buna rağmen semineri kurumsal olarak talep edebilirsiniz. Bunun için lütfen aşağıdaki bağlantıyı kullanarak "Seminer Talep Formunu" doldurunuz.

Bilgi ve kayıt formu

Bu seminer hakkında detaylı bilgi almak için aşağıdaki formu kullanabilirsiniz.

İsim

Şehir

Şirket

E-posta

Telefon

Katılımcı sayısı

Seminere katılım şartları hakkında bilgi almak için katılımcılar için sıkça sorulan sorular sayfasını ziyaret edebilirsiniz. Veya şu belgeyi bilgisayarınıza indirebilirsiniz.

seminer katılım formu

Seminer Programları

Aylık seminer takvimi

Nisan 2021 seminer takvimi

Yıllık seminer takvimi

Site haritası

RSS

   

HERMES Yönetim Danışmanları ve Eğitim Merkezi dinamik, yeniliklere ve değişimlere açık, 0 hiyerarşi ve ekip ruhuyla çalışan çoğunluğunu konularında uzman eğitmenlerin oluşturduğu entellektüelitesi yüksek ve toplumun her zaman önünde olmayı ve kişisel kalitenin gerçekleştirilmesini hedefleyen bir kurumdur.

Copyright © 1998-2021 HERMES Yönetim Danışmanları ve Eğitim Merkezi. Gösterilen marka ve logo, HERMES Yönetim Danışmanları ve Eğitim Merkezi'nin tescilli markasıdır. Tüm hakları saklıdır. Bu internet sitesinin kullanıcıları HERMES Gizlilik Politikası'nı kabul etmiş sayılırlar.