English

Yönetim Seminerleri

[MA19] Kar ve Verimliliğin Arttırılması Etüdleri

Ön kayıt ve bilgi formu için tıklayınız

Sorularınız için: 0216 355 34 01

Amaç
  • Çoğu zaman birçok performans göstergesi ile birlikte kullanılan verimlilik, özünde işletme performansının en temel göstergesi olarak kabul edilmektedir. Bu nedenle "Verimlilik Artırma Teknikleri"nin kullanımı, işletmelerde giderek yaygınlaşan uygulama haline gelmiştir. Bu program kapsamında en geniş çerçevede uygulama alanı bulan verimlilik artırma tekniklerinin (VAT) tanıtımı yapılacak, çok sık karşılaşılan birçok farklı tanım ve bu bağlamda birbirleri ile ilişkileri bakımından değerlendirilecektir.
  • Program sonunda her kesim ve birimden katılımcılar gerek kendi performans alanlarına ilişkin gerekse de daha geniş bir çerçeveden verimlilik kavramını tanımış ve davranışları arasında verimlilik artışına etki edebilecek yönleri değerlendirmiş olacaklardır.
İçerik
  • Verimlilik kavramı; Kuramsal temel, değişik sınıflandırmalar
  • Sermaye kaynaklarına yönelik verimlilik artırma teknikleri; Sabit ve dönen varlıkların daha verimli kullanımı için uygulamalar
  • Hammadde kaynaklarına yönelik verimlilik artırma teknikleri; Tasarımdan sevkıyata varan uygulamalarda kullanılan teknikler
  • Enerji kaynaklarına yönelik verimlilik artırma teknikleri; İkamesi mümkün olmayan bir kaynak olan enerji kullanımına yönelik uygulamalar
  • İnsan gücü kaynaklarına yönelik verimlilik artırma teknikleri; İnsan gücü kaynaklarının bedensel ve zihinsel performansına dönük uygulamalar
  • Yönetim yaklaşımlarına yönelik verimlilik artırma teknikleri; Başarılı yönetim yaklaşımları için kullanılan teknikler
Süre
  • 1 Gün
2022 yılı seminer takviminde yeraldığı tarihler
Bu seminer 2022 yılı seminer takvimi içerisinde yer almamaktadır. Buna rağmen semineri kurumsal olarak talep edebilirsiniz. Bunun için lütfen aşağıdaki bağlantıyı kullanarak "Seminer Talep Formunu" doldurunuz.

Bilgi ve kayıt formu

Bu seminer hakkında detaylı bilgi almak için aşağıdaki formu kullanabilirsiniz.

İsim

Şehir

Şirket

E-posta

Telefon

Katılımcı sayısı

Seminere katılım şartları hakkında bilgi almak için katılımcılar için sıkça sorulan sorular sayfasını ziyaret edebilirsiniz. Veya şu belgeyi bilgisayarınıza indirebilirsiniz.

seminer katılım formu

Seminer Programları

Aylık seminer takvimi

Mayıs 2022 seminer takvimi

Yıllık seminer takvimi

Site haritası

RSS

   

HERMES Yönetim Danışmanları ve Eğitim Merkezi dinamik, yeniliklere ve değişimlere açık, 0 hiyerarşi ve ekip ruhuyla çalışan çoğunluğunu konularında uzman eğitmenlerin oluşturduğu entellektüelitesi yüksek ve toplumun her zaman önünde olmayı ve kişisel kalitenin gerçekleştirilmesini hedefleyen bir kurumdur.

Copyright © 1998-2022 HERMES Yönetim Danışmanları ve Eğitim Merkezi. Gösterilen marka ve logo, HERMES Yönetim Danışmanları ve Eğitim Merkezi'nin tescilli markasıdır. Tüm hakları saklıdır. Bu internet sitesinin kullanıcıları HERMES Gizlilik Politikası'nı kabul etmiş sayılırlar.